کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مهر

بخش مغز و اعصاب کودکان:

بخشهای مختلف کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مهر:

این کلینیک متشکل از فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ، نوجوانان، فلوشیپ جراحی مغز کودکان، فلوشیپ ارتوپدی کودکان و فلوشیپ گوش و حلق و بینی کودکان می­باشد که در این کلینیک ویزیت کودکان با مشکلات و ناهنجاری­های ذیل صورت می­گیرد: اختلالات تشنجی، سردرد، سرگیجه، صرع مقاوم، سندرم­های عصبی- جلدی، فلج مغزی، اختلالات نوروژنتیک، مشکلات تکاملی، عقب ماندگی ذهنی، اختلالات حرکتی (سندرم تورت، دیستونی، آتتوز، اختلالات تیک)، اختلالات نورولوژیک با واسطه ایمنی (سندرم­های آتاکسی، نوروپاتی دیمیلیزان، میاستنی گراویس، مولتیپل اسکلروزیس، نوریت اپتیک)، آتاکسی­های فامیلیال، اختلالات نورولوژیک دژنراتیو، لکودیستروفی­ها، اختلالات میتوکندریال، بیماری­های ذخیره­ای، مالفورماسیون عروقی، سودوتومورسربری، دشواری تکلم، لکنت زبان، بیماری عصبی- عضلانی، کیست­های مغزی- نخاعی، تومورهای مغزی- نخاعی، ناهنجاری­های مادرزادی مغزی- نخاعی، بدشکلی جمجمه، ترومای مغزی- نخاعی، ضایعات شبکه­ی براکیال، هیدروسفالی، اسپاسیتی اندام­ها.

این پلی­کلینیک مشتمل بر چندین کلینیک می­باشد که عبارتند از:

الف- کلینیک تکامل:

این کلینیک شامل فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان ، فوق تخصص روانپزشکی کودکان، روانشناس کودک، کار­درمان و گفتار­درمان می­باشد. در این کلینیک ارزیابی روند تکامل در حیطه­های کلامی، حرکتی، ارتباط اجتماعی و شناختی صورت می­گیرد و بر اساس این ارزیابی­ها مداخلات لازم در هر زمینه صورت می­گیرد.

در این کلینیک همچنین ارتقای توانمندی­های کودک در زمینه ­های کلامی، شناختی، حرکتی و ارتباط اجتماعی صورت می­گیرد.

ب- کلینیک نوروژنتیک:

این کلینیک متشکل از فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و متخصص ژنتیک پزشکی می­باشد که ضمن ارزیابی تشخیصی دقیق در خصوص بیماری­های عصبی- ژنتیکی، مشاوره در مورد احتمال ابتلای فرزند بعدی و نیز شناسایی ژن بیماری در دوران جنینی را بر عهده دارند.

ج- کلینیک بیماری­های عصبی- عضلانی:

این کلینیک شامل فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان، متخصص مغز و اعصاب، فوق تخصص قلب کودکان، متخصص ژنتیک پزشکی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی، فلوشیپ ارتوپدی کودکان، کارشناس فیزیوتراپی و کاردرمانی می­باشد که در این کلینیک کار ارزیابی تشخیصی و درمانی صورت می­گیرد. ارزیابی تشخیصی به کمک دستگاه الکترومیوگرافی توانمند موجود در این مرکز و در مواقع لزوم انجام بیوپسی عضله می­باشد.

د- کلینیک تغذیه:

این کلینیک متشکل از متخصص تغذیه و کارشناس تغذیه می­باشد که مشاوره تغذیه در راستای تغذیه­ی صحیح برای کلیۀ سنین و نیز رژیم کتوژنیک یا Atkin برای مبتلایان به صرع یا رژیم­های خاصی که برای کودکان مبتلا به یکسری بیماری­ها مثل فنیل کتونوری لازم است ادامه می­دهد.

و- کلینیک شنوایی سنجی

ه- کلینیک بینایی سنجی

 

کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب مهر