شاک ویوتراپی

شاک ویو تراپی

شاک ویو تراپی یک فن‌آوری موثر برای درمان ناهنجاری‌های اسکلتی – عضلانی و مخصوصا درد پاشنه پا، فاسیای کف پا یا خار پاشنه، التهاب آرنج ، التهاب تاندون های مفصل شانه یا کلسیفیکاسیون شانه ، درد شانه و شکستگی های جوش نخورده و درد کف پا محسوب می‌شود.

امواج شاک ویو در واقع امواجی مافوق صوت هستند که دارای انرژی بالایی می باشند و از طریق افزایش خون رسانی به بافت صدمه دیده موجب تسریع در روند درمان و بهبودی بافت می شوند.

شاک ویو چیست ؟

امروزه امواج شوکی بصورت شایع در اروپا برای درمان بیماریهای ارتوپدی از قبیل خارپاشنه ، بیماری آرنج تنیس بازان و دیر خوش خوردگی و جوش نخوردگی شکستگی های استخوان استفاده می شود.
در این روش ازیک وسیله خاص برای تولید قدرتهای مختلف انرژی استفاده می شود و سپس این انرژی را طوری متمرکز می نمایند که التهاب و آسیب بافتی را بهبود ببخشد.

این انرژی از طریق بافتهای سالم بدن از قبیل پوست و عضله ، بدون اثر عبور کرده و بر روی بافتهای آسیب دیده متمرکز می گردد. از آنجائیکه هم قدرت انرژی امواج و هم عمق امواج قابل تنظیم است شاک ویو  یک تکنولوژی دقیق محسوب می شود.

درمان با شاک ویو موفق به اخذ FDA از سازمان استاندارد دارو و غذا در آمریکا شده است.

 

موارد استفاده از شاک ویوتراپی

خار پاشنه

درد کف پا

تاندنیت آشیل

تاندنیت کلسیفیک در شانه

تاندنیت کشکک زانو

درد آرنج

شکستگی های استخوانی

دیر جوش خوردن شکستگی

 

 در بخش فیزیوتراپی پلی کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان مهر با وجود به روزترین دستگاه شاک ویو میتوان کمکقابل توجهی به این افراد نمود .

 

 

کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مهر