دستگاه نوروفیدبک

نوروفیدبک

دستگاه نوروفیدبک

سئوال خیلی از بیماران این است که نوروفیدبک چیست و دستگاه نوروفیدبک چه عوارضی دارد. در این مقاله میخواهیم اطلاعات بیشتری را در مورد نوروفیدبک و دستگاه نوروفیدبک به شما عزیزان آموزش دهیم. بدن انسان قدرت کافی برای کنترل امواج مغز و همچنین ایجاد تغییر در امواج مغز را ندارد پس در بعضی از مواقع نیاز به دستگاه و نیروی کمکی میشود تا وضعیت عادی و نرمال به مغز و بدن انسان باز گردانده شود. برای برگرداندن مجدد اطلاعات و امواج عصبی به دستگاه عصبی مرکزی مغز انسان از نوروفیدبک و دستگاه نوروفیدبک استفاده میشود. پس نوروفیدبک به مغز آموزش های لازم را میدهد تا به عملکرد خود بهبود ببخشد و امواج مغزی را تقویت کند.

روانپزشک کودک

عوارض نوروفیدبک

در روش نوروفیدبک از دستگاه نوروفیدبک کمک میگیریم و با سرعت خیلی بالا که به هزارم ثانیه میکشد اطلاعات از طریق فیدبک هایی در درون مغز فرد ایجاد میشود. در این روش با گذشت زمان تبلی از مغز دور میشود و مغز یاد میگیرد که به صورت مرتب و درست امواج را تولید و کنترل کند و اینگونه است که عملکرد مغز به صورت چشمگیری بهبود میابد. میزان ضعف در علکرد امواج در افراد متفاوت است و بنابر شرایط مختلف تولید و میزان امواج دستگاه نوروفیدبک متفاوت میشود. بسیاری از درمان ها و دارو ها دارای عوارض جانبی است که میمکن است خطرناک و ماندگار باشد و نگرانی اصلی بیماران عوارض نوروفیدبک است ولی در این باره میتوان گفت که نوروفیدبک هیچگونه عوارض خطرناک و جبران ناپذیری با خود به همراه ندارد و با متصل شدن این دستگاه به بدن فرد بیمار هیچ یک از اشعه های مضر وارد بدن نمیشود.

عوارض نوروفیدبک

نوروفیدبک

نوروفیدبک

سیگنال های وارد شده به بدن انسان از طریق مانیتوری قابل مشاهده است و دستگاه نوروفیدبک از طریق سیم هایی به سر و یا بدن فرد اتصال میابد. کودکانی که باید از اینگونه دستگاه ها استفاده کنند نیاز شدیدی به روانپزشک کودک دارند و یادمان نرود که نقش والدین در انتخاب روانپزشک کودک بسیار مهم است تا در این شرایط حداقل ضربه به کودک وارد شود و در کمترین زمان ممکن به حالت طبیعی بازگردد. نوروفیدبک موجب از بین رفتن اختلالت عصبی و اضطرابی، اضطراب ، افسردگی، سردرد های شدید و میگرنی، بی خوابی های شدید ، اعتیاد به مواد و … میشود.

نوروفیدبک

روانپزشک کودک

 

 

کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مهر