درمان عصب چشم کودکان

درمان عصب چشم کودکان

تغذیه در درمان عصب چشم کودکان

بیماری های چشم کودکان بسیاری جدی بوده و ماینه، درمان و تشخیص آن بسیار اهمیت دارد. چشم کودکان کوچک شده چشم بزرگسالان نیست و یک طبیعت متفاوتی دارد. بیماری های چشمی کودکان از بدو شکل گیری جنین شکل میگیرد و میتواند تا بزرگ سالی بماند. هر مشکلی که در دوران بارداری برای مادر اتفاق می افتد میتواند بر روی عصب چشم کودک تاثیر بگذارد. تشخیص و درمان عصب چشم کودکان به موقع و به هنگام اهمیت حیاتی دارد. شایع ترین بیماری چشم اطفال عیوب انحصاری است که میتواند منجرب به ضعیفی چشم شود و موجب تنبلی چشم در کودکان شود. همین موضوع بیماری چشم در کودکان را با بزرگسالان متفاوت میکند و طبیعتا درمان آن نیز متفاوت است.

درمان عصب چشم کودکان

تشخیص به موقع بیماری کلید طلایی و بسیار مهمی در درمان است. حفظ سلامت چشم کودکان وظیفه ی اصلی والدین است. مهمترین معاینه چشم کودک بین سه تا چهار سالگی است و معاینه ی مهم بعدی شش تا هفت سالگی است. غربال گری بین کودکان باید انجام شود تا اگر عصب چشم کودک مشکلی داشته باشد هر چه زودتر برای درمان عصب چشم کودکان اقدام شود. چشم کودکان در هنگام تولد بسیار تار میبیند و شماره ی چشم میتواند تا چهار و یا پنج نیز بالا باشد وو این حالت کاملا طبیعی است و نیازی به درمان ندارد. این حالت تا هفت سالگی به صورت فیزیواوژیک و طبیعی سیر نزولی دارد چه در حالت دروزبینی و چه به صورت آستیک مات، از هفت و هشت سالگی حالت ثابتی را دنبال میکند، مگر اینکه اتفاقی خارجی برای کودک پیس بیاید.

عصب چشم کودکان

درمان عصب چشم کودکان

تقویت عصب چشم کودکان

اگر مشکل کودک تنها بالا بودن شماره چشم و آستیک ماتی باشد خیلی بهتر از حالتی هست که چشم کودک دچار تنبلی شده است. اگر شچم کودک تنها ضعیف شده باشد ، بدترین حالت عیوب چشم این هست که کودک باید عینک را بزند و در سن مناسب عمل لیزیک انجام دهد. اما اگر کودک دچار تبلی چشم شده باشد و در سن شش تا هفت سالگی تشخیص داده نشود تا آخر عمر این مشکل با فرد همراه است و دیگر درمانی ندارد. نشانه های مهمی که به کمک آن میتوان تنبلی چشم را متوجه شد بی نشانگی است و به همین خاطر برنامه های غربالگری را در سراسر کشور داریم و وظیفه ی اصلی به عهده ی والدین کودک است. علائم مختلف دیگر انحراف چشم کودک است، خوب ندیدن کودک در مدرسه و تلویزیون و … . درمان عصب چشم کودکان خود را جدی بگیرید.

 

 

کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مهر