درمان عصب چشم کودکان

عصب چشم کودکان

ضعیف شدن عصب چشم

اگر قبول دارید که چشم یکی از اعضای مهم بدن و بینایی یکی از حواس مهم ماست پس باید از چشم های کودک خود مثل چشم های خودتان مراقبت کنید. کودک شما وقتی به دنیا می آید نمیتواند به خوبی اطرافش را ببیند و دیدش محدود است ولی کم کم دیدش بهتر میشود و خیلی از چیز ها را یاد میگیرد. اصلا بیشتر یادگیری های انسان به خاطر چیز هایی است که میبیند و قدرت بینایی به یادگیری کمک میکند. پس خیلی مراقب باشید چون اگر بینایی نوزادتان مشکل داشته باشد یادگیری هم مشکل پیدا میکند. مشکل بینایی خیلی جدی است. نوزادی که وزنش کمتر از یک و نیم کیلو گرم است باید از کودکی تحت نظر چشم پزشک باشد و معاینه دوره ای داشته باشد.

نوزاد در هفته های اول زندگی خود میتواند نور و اشکال را ببیند و حرکت هایشان را نیز تشخیص دهد. یک نوزاد فاصله بیست سانتی متری را میتواند به خوبی ببیند. حال که نوزاد شما میتواند اشکال را ببیند و حرکت ها را تشخیص دهد یکسری از اجسام با رنگ های تند قرمز، نارنجی و … را دارند را به کودک نشان دهید و توجه کودک را به آن جلب کنید بعد با حرکت دادن اجسام حرکت مردمک چشم نوزاد خود را تماشا کنید، این کار علاوه بر اینکه یک جور بازی است یک جور تمرین هم هست. والدین باید خیلی حواستان جمع باشد و تا دیدند که چشم نوزادشان قرمز است و یا ورم کرده یا ترشح داره و پلک هایش به هم چسبیده است در اولین فرصت کودک را به چشم پزشک متخصص برسانید.

تقویت عصب چشم

درمان عصب چشم

درمان عصب چشم

چشم های کودک باید از نظر عفونت، بینایی، آب مروارید، آب سیاه مادرزادی و موارد دیگر بررسی بشود و باز هم اگر دید که مردمکش با بقیه فرق دارد یا قدنیه چشمش تاره یا از چشمش زیاد اشک می آید باز هم فورا کودک را ببرید پیش دکتر متخصص چشم. خیلی مراقب شمع های روشن چهره ی کودک خود باشید و با بی احتیاتی عصب چشم کودکان را دچار مشکلی شدید نکنید. برای شما مقاله های دیگری در مورد درمان عصب چشم آماده کرده ایم که با خواندن آنها میتوانید جلوی اتفاق های نا خوشایند را بگیرید و به موقع برای درمان هر گونه بیماری عصب چشم لقدام کنید.

 

کلینیک فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان مهر